به گزارش خبرنگار جامعه معلولین اصفهان به نقل از ایسنا : مدیر کل بهزیستی استان اصفهان در نشست خبری به مناسب روز جهانی معلولان اظهار کرد با اشاره به اینکه ۱۰ درصد از معلولان کشور در استان اصفهان زندگی می‌کنند، گفت: بیش از ۹ هزار نفر از معلولان در استان اصفهان با داشتن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد نیازمند شغل هستند.

سعید صادقی امروز (شنبه) در نشست خبری به مناسب روز جهانی معلولان اظهار کرد: در کشور در حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر معلول وجود دارد که ۶۵ درصد آن‌ها مردان و ۳۵ درصد زنان هستند.

وی افزود: باید به زنان معلول بیشتر اهمیت داد زیرا زنان دارای معلولیت نیازهای خاص خود را دارند و همچنین نقش مادری نیز ممکن است بر عهده آنها باشد و نیاز به حمایت‌های گسترده‌تری نسبت به مردان دارای معلولیت دارند.


مدیرکل بهزیستی استان اصفهان با اشاره به اینکه ۱۰ درصد از معلولان کشور در استان اصفهان زندگی می‌کنند، ادامه داد: “اقدام فراگیر برای تحقق جامعه‌ای پایدار و پذیرای همه‌ی معلولان بدون قید و شرط” شعارامسال روز جهانی معلولان است که امیدواریم با تصویب هرچه سریع‌تر لایحه حمایت از حقوق معلولان تحقق یابد.


صادقی تأکید کرد: بیش از ۳۷ درصد از معابر و ساختمان‌های اصفهان برای معلولان مناسب سازی نشده است و همچنین در حوزه حمل و نقل عمومی نیز کوتاهی‌هایی صورت گرفته است.

وی افزود: تاکنون بیش از یک هزار و ۷۸۶ نفر از معلولان تحت پوشش بهزیستی استان وام اشتغال ویا کارت اشتغال دریافت کرده‌اند، علاوه بر این شهریه دانشگاه نیز برای این قشر پرداخت شده و در حال حاضر بیش از یک هزار معلول با مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در اصفهان زندگی می‌کنند.

صادقی با تاکید بر دغدغه اشتغال معلولان با اشاره به اینکه معلولان باید به دنبال تغییر نگرش در انتخاب اشتغال باشند، گفت: در حال حاضر بیش از ۹ هزار نفر از معلولان در استان اصفهان با داشتن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد نیازمند شغل هستند.

هم‌چنین، رییس هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولان استان اصفهان گفت: همت بلند معلولان باعث پیشرفت آنها شده است و معلولان استان اصفهان سکوها و افتخارات بسیاری را کسب کرده‌اند.

وی با اشاره به ساخت سالن ورزش شهید میثمی را برای معلولان گفت: این سالن با اعتباری معادل ۲۰ میلیارد تومان احداث شده است و استانداردهای لازم برای ورزش معلولان را دارد.

رئیس هیئت ورزش‌های معلولان و جانبازان استان اصفهان گفت: در مسابقات دو ومیدانی معلولان که در کشور سوئیس برگزار شد، ایران یکی از بزرگ‌ترین کاروان‌ها را داشت و در نهایت رتبه دوم جهان را کسب کرد.

وی با بیان اینکه ۱۶ رشته ورزشی برای مردان و ۱۰ رشته ورزشی برای زنان معلول در استان وجود دارد، افزود: ۱۷ تا ۲۳ آذر مسابقات پارا آسیایی برگزار می‌شود که معلولان اصفهان نیز در آن حضور خواهند داشت.

تهیه عکس : محمد حیدری خبرنگار افتخاری جامعه معلولین اصفهان

منبع : ایسنا

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :