به گزارش خبرنگار جامعه معلولین اصفهان به نقل از فانوس: انوشیروان محسنی بندپی  گفت: برخی وزارتخانه‌ها پیشنهاداتی داده‌اند که کلیات لایحه حمایت از حقوق معلولان دچار مشکل شود.

وی ادامه داد: البته ما نیز اعلام کردیم این ۳۵ ماده موجود در لایحه به هم وابستگی دارد و اگر یک جزء آن حذف شود، باز هم به سال‌های قبل، عقبگرد خواهیم کرد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: باید منتظر بشینیم و ببینیم پیشنهادات وزارتخانه ها چه می تواند باشد چون ما پشت پرده این اقدامات را به زودی خواهیم فهمید.

محسنی ادامه داد: جلساتی با مجلس برگزار کردیم که اغلب مسائل مربوطه که از سوی وزارتخانه ها و سازمانها در مخالفت با تصویب کلیات لایحه حمایت از حقوق معلولان مطرح شده در مورد اشتغال معلولان،معافیت ها، تکالیف وزارتخانه ها برای مناسب سازی معابر و اماکن و زمانی که صداوسیما باید برای معلولان اختصاص دهد بوده است.

وی اظهار کرد: سرانجام مشخص خواهد شد که پشت پرده مخالفت وزارتخانه ها و سازمانها با لایحه حمایت از حقوق معلولان چیست.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: گفته شده که این لایحه برای دولت ۳ هزار میلیارد تومان بار مالی دارد اما چون خود دولت این لایحه را پیشنهاد داده برای این منابع هم فکری کرده است و جای نگرانی نیست.

محسنی بندپی افزود: می‌خواهیم مجلس سرعت تصویب را در کنار کلیات این لایحه با هم حفظ کند. ما هم در جایی که بار مالی دارد بررسی‌های لازم را انجام می‌دهیم تا از نظر تأمین اعتبار مشکلی پیش نیاید.

وی تصریح کرد: یک میلیون و ۳۰۰ هزار معلول در سامانه بهزیستی ثبت شده و یک میلیون نفر هم پشت نوبت هستند که نه فقط برای دریافت مستمری بلکه خدمات تخصصی و بسته تعهدات بیمه‌ای می‌خواهند و با افراد عادی خیلی فرق دارند.

منبع: فانوس

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :