نشست و هم انديشي بين اداره كل بهزيستي و نخبگان جامعه معلولين اصفهان درجهت رسيدگي به مسئله اشتغال و مناسب سازي اماكن براي حضور هر چه بهتر معلولين ، درسالن اجتماعات مديريت ستاد بهزيستي برگزار گرديد.

محمد منصوري مدير كارگروه مناسب سازي معلولین و مشاور استاندار اصفهان با اشاره به مشكلات  و معضلات پيش روي معلولين در زمينه نامناسب بودن معابر و اماكن عمومي از نامناسب بودن اكثر معابر و فضاهاي شهري در كشورمان ابراز ناراحتي نمود و عنوان كرد اكثر خيابانهاي ما فاقد تابلو هاي پارك معلولين مي باشد و تعداد معدودي هم كه وجود دارد توسط افراد سالم  مورد استفاده قرار می گیرد بدون اينكه حتي يك نفر به آنان تذكر بدهد.

 

در ادامه اين نشست دكتر سعيد صادقي سرپرست اداره كل بهزيستي استان اصفهان ،ضمن تبريك ماه مبارك رمضان و آرزوي قبولي طاعات و عبادات، و ابراز خرسندي از برپايي چنين نشست تخصصي و آشنايي با فعالان و نخبگان جامعه معلولين،جلسه را با شعار« با ما براي ما برنامه ريزي كنيد» آغاز كرد. و گفت جلسه، در پشت درهاي بسته و بدون حضور جامعه هدف بهزيستي تاثير گذار نخواهد بود بلكه مخرب نيز هست.

دكترصادقي خبرهاي خوشي در خصوص تصريح، تدوين و اجرايی شدن قانون جامع حمايت از حقوق معلولان داشت. وي عمده مشکلات جامعه معلولين را علاوه بر ارائه ‌آموزش‌های لازم و ايجاد خود باوری در آنها، تامين مسکن و اشتغال اين عزيزان و برون رفت از چرخه بهزيستي عنوان كرد.

 

سرپرست اداره كل بهزيستي استان اصفهان ،در خصوص مناسب‌سازی گفت: مناسب‌سازی به معنای اعم کلمه شامل مناسب‌سازی محيط زندگی «منزل مسکونی» معلولان و محيط اجتماعی، شهری، تمامی تجهيزات و امکانات رفاهی مورد استفاده معلولان از قبيل حمل و نقل درون و برون‌شهری، غيره و وسايل کمک آموزشی، ورزشی و تفريحی است. وي مناسب‌سازی تجهيزات آموزشی معلولان را حائز اهميت برشمرد و گفت: بايد تسهيلاتی در اختيار مددجويان و معلولان قرار گيرد که بتوانند از آن استفاده بهينه کرده و از اين گونه تسهيلات در راه ايجاد اشتغال استفاده نمايند.

 

سرپرست اداره كل بهزيستي استان اصفهان، يکی از وظايف سازمان بهزيستی، را عملی کردن قانون جامع حمايت از حقوق معلولين دانست و ابراز امیدواری نمود با نشست هاي مستمر و مداوم و پيگيريهاي لازم توسط مسئولان بهزيستي و اعضاي جامعه معلولين به نقطه‌ای برسیم که استان اصفهان  فاخر و پیشرو در ارایه خدمات به افراد دارای معلولیت شناخته شود.

 

وي ارتقای سطح رفاه، دانش، اشتغال، افزایش سطح فرهنگی و ارتقای سطح عدالت اجتماعی، براي افراد دارای معلولیت را از اهداف عاليه سازمان بهزيستي برشمرد.

 

درحاشيه ي اين نشست تعداد زيادي از شاخصين جامعه معلولين اصفهان با توجه به رشته هاي تخصصي خود در مورد مشكلات و معضلات معلولان صحبت نمودند. استفاده از حق ۳%  سهم اشتغال معلولان ، مناسب سازي اماكن و معابرمهمترين صحبت هاي شاخصين در جلسه بود.

 

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :