نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه رسیدگی به لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت کارفرمایانی را که یک معلول جویای کار استخدام کنند، از پرداخت بیمه سهم کارفرما به ازای نیروی شاغل معلول معاف کردند.

به گزارش خبرنگار جامعه معلولین اصفهان به نقل از ایسنا، مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) با تصویب ماده ۱۳ لایحه مذکور مصوب کرد: کارفرمایانی که در مراکز کسب و کار خود افراد دارای معلولیت جویای کار را در اجرای ماده ۱۱ این قانون استخدام کنند، از پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی در قبال افراد دارای معلولیت جذب شده، معاف خواهند بود.

همچنین افراد دارای معلولیت که به صورت خود اشتغالی و یا در کارگاه‌های اشتغال خانگی یا از طریق مراکز پشتیبانی شغلی مشغول به کار می باشند، حسب مورد از پرداخت حق بیمه کارفرما یا خویش فرما معاف می‌شوند. حق بیمه کارفرمایی یا خویش فرمایی این گونه افراد توسط دولت تامین و پرداخت خواهد شد.

براساس تبصره این ماده آیین نامه اجرایی ماده مذکور توسط سازمان بهزیستی و وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور تهیه و حداکثر سه ماه پس ابلاغ این قانون برای تصویب به هیئت وزیران ارسال می شود.

منبع : ایسنا

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :