نمایندگان مجلس شورای اسلامی سازمان آموزش فنی- حرفه‌ای کشور را مکلف به پذیرش کارآموزان دارای معلولیت با جلب مشارکت بخش غیردولتی کردند.

به گزارش خبرنگار جامعه معلولین اصفهان به نقل از ایسنا، در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس نمایندگان مجلس با تصویب ماده ۱۴ لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، مصوب کردند: سازمان آموزش فنی-حرفه‌ای کشور مکلف است راسا یا با جلب مشارکت بخش غیردولتی اقدام به پذیرش کارآموزان دارای معلولیت کند و از طریق مناسب سازی و توسعه مراکز موجود و یا تاسیس آموزشگاه ها و مراکز آموزشی نسبت به ارتقای مراکز فنی- حرفه‌ای افراد دارای معلولیت اقدام کند و به ارائه حمایت‌ها لازم و تامین تجهیزات تخصصی مهارت آموزی متناسب با شرایط کارآموزان دارای معلولیت کمک هزینه این افراد را پرداخت کند.

همچنین این سازمان مکلف است به منظور تامین کیفیت و بازدهی آموزش‌های فنی-حرفه‌ای افراد دارای معلولیت با اخذ مشاوره‌های تخصصی سازمان و سازمان  آموزش و پرورش استثنایی کشور استانداردها و نظام نامه جامع آموزش مهارتهای فنی وحرفه‌ای کارآموزان دارای معلولیت را تنظیم و به مراکز موضوع این ماده ابلاغ کنند.

براساس ماده ۱۶ این لایحه روسای سازمان‌های بهزیستی این استانها مجازند در جلسات شورای برنامه ریزی و توسعه استان به عنوان عضو شرکت کنند.

براساس تبصره این ماده به منظور کمک به اشتغال افراد دارای معلولیت و مددجویان، رئیس سازمان بهزیستی کشور مجاز است در جلسات شورای عالی اشتغال شرکت کند.

منبع : ایسنا

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :