همه چیز از یک پُست در اینستاگرام شروع شد. در لابه لای دل نوشته های کوتاه فوتبالیست ها، مدیران، هنرمندان و … ناگهان یک عکس چشمت را می گیرد؛ عکسی که محمد نوازی آن را پست کرده است.

روزنامه شهروند در ادامه نوشت: بازیکن سال های نه چندان دور استقلال عادت نداشت باعث ناراحتی مان شود اما این مرد خوش رو با قرار دادن عکسی از خود و یک هوادار معلول در اینستاگرام شوکه مان کرد. عکسی از خود و البته یک هوادار معلول استقلال که مادرزادی دست و پا ندارد.
تحقق آرزوی دیرین

نامش امید است، چهره اش سن او را چند سال بیشتر نشان می دهد اما ۲۴ سال بیشتر ندارد. جوانی که از بدو تولد با معلولیت درصد بالا چشم به دنیا گشوده است. امید از نونهالی طرفدار استقلال بوده و به گفته پدر و مادرش از همان دوران انتظار دیدار با بازیکنان استقلال را می کشیده است تا این که جمعه شب این آرزوی قدیمی او تحقق یافت. ۱۴ آذرماه مصادف با تولد ۲۴ سالگی این جوان معلول هرگز از یاد او نخواهد رفت. روزی که محمد نوازی، بازیکن سابق استقلال به همراه محمدرضا خرسندنیا و فرزین گروسیان دو بازیکن کنونی این تیم به عیادت امید رفتند و او شمع تولدش را کنار استقلالی ها فوت کرد. شمعی که روی کیکی به شکل لوگوی استقلال قرار گرفته و هدیه استقلالی ها به او بود.

روایت جمعه شب رویایی

روایت جمعه شب رویایی برای امید از زبان نوازی شیرین تر می شود. بازیکن سابق استقلال به «شهروند» می گوید: «من پیش از این هیچ شناختی از او نداشتم و اصلاً او را نمی شناختم اما واقعاً ناراحت کننده بود. او مادرزادی معلول است و الان مشکل تنفسی پیدا کرده است. هرگز از روی تخت بلند نمی شود و جمعه شب هم تولدش بود و وقتی ما را دید بسیار خوشحال شد.»

او می گوید از وضع جسمانی امید خبری نداشته است: «دوستی که برنامه را با من هماهنگ کرد، هیچ توضیحی در این خصوص نداد و من هم تصور نمی کردم با این هوادار مواجه شوم. وقتی به منزلشان رسیدیم، زبانم از گفتن هر جمله ای قاصر شد. او در تکلم مشکلی ندارد اما من مشکل پیدا کرده بودم. نمی دانستم چه کنم. واقعاً ناراحت شدم اما به روی خودم نیاوردم.»

کسی خبر دارد؟

به نظر شما آیا مسئولان، مربیان و بازیکنان استقلال و حتی سایر تیم ها از وجود چنین هواداران پر و پا قرص خبر دارند؟ می دانند چنین افرادی هستند که بازی های آنها را دنبال می کنند، با شکست ها اشک می ریزند و با پیروزی ها خوشحال می شوند؟ شاید وجود این افراد تلنگری باشد برای آنهایی که تعصب را در زمین از یاد می برند و در اوج حساسیت به یاد طلبی هستند که از فلان باشگاه دارند، شاید… .

منبع : تابناک

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :